EURUSD pod presją. Transakcje tylko w jednym kierunku.

Przed rozpoczęciem ostatniego tygodnia eurusd na wykresie tygodniowym pokazało wyjątkową słabość, o której mówiłem w komentarzu video (link). Presja sprzedażowa trwa od kilku tygodni więc szukam tylko krótkich transakcji, chcąc wykorzystać jasno zdefiniowany trend. Zamknięcie ostatniego tygodnia i dzisiejsza Price Action potwierdza te założenia.

Na wykresie tygodniowym widać dwa bardzo ważne wsparcia – punkt A i B – które zostały w ubiegłym tygodniu zanegowane i tydzień zamykamy poniżej wsparcia A 1.04617. Dołek z ostatniego tygodnia to 1.03657 co stanowi 96 pips różnicy.

Wykres tygodniowy EURUSD; forex
Wykres tygodniowy EURUSD

Na wykresie dziennym widzimy, że doszło do naruszenia szczytu z sesji piątkowej, testu wybicia punktu B i dalej mamy kontynuacje spadków.

Wykres 1440 min EURUSD
Wykres 1440 min EURUSD

Na wykresie 4h znacznie lepiej widać kto na chwilę obecną kontroluje rynek. Ostatnia fala spadkowa, wybijająca dwa poziomy wsparcia A i B została zrobiona na potężnym wolumenie co stanowi o sile tego ruchu. Dodatkowo, widzimy klasyczny, podwójny test wybicia z formacją UPTHRUST – punkt 1 i 2. Test nastąpił na sesji piątkowej i na dzisiejszej (poniedziałkowej 19,12,2016).

Wykres 240 min EURUSD; Wolumen Skumulowany
Wykres 240 min EURUSD; Wolumen Skumulowany

Biorąc pod uwagę tak dużą presję sprzedażową, szukam tylko i wyłącznie transakcji krótkich. Każdy powrót do punktu oporu wynikający z większego interwału np. 1h lub 4h da okazje do krótkiej sprzedaży. Do łask w takich trendowych warunkach wraca również strategia wyłamania sesji azjatyckiej ale tylko w kierunku południowym.

Szczegółowa analiza zachowania eurusd w materiale video (link)

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!