Dolar nowozelandzki na wykresie dziennym jest w czytelnym trendzie wzrostowym który trwa od połowy stycznia br.
Kurs dociera w ostatnich dniach do wsparcia wynikającego z dołka z 8 sierpnia jak również dolnej linii kanału (oznaczona kolorem zielonym). Reakcja jaką widzimy na mniejszym interwale daje znacznie lepszy obraz co aktualnie dzieje się na tym wsparciu.
Na wykresie 60 min obserwujemy proces akumulacyjny, który trwa od 11 października (5 sesji). Klasyczna akumulacja spełnia wszystkie swoje założenia. W punkcie 1,2,3 widzimy formacje SOT – utrata momentum spadkowego. Punkt 2 i 3 to formacja Spring gdzie dołek oznaczony nr 3 to podwójny test spring.
Na piątkowej sesji 14 października widzimy wybicie górą kanału który utworzył się podczas ostatnich sesji. W punkcie nr 4 następuję test wybicia, dodatkowo ostatni dołek jest na bardzo niskim wolumenie co oznacza brak podaży(czerwona strzałka). 13 października widzimy bardzo mocne wejście kupujących do gry , którzy potwierdzają swoją siłę na ostatniej fali wzrostowej. Popyt przeważa na tej parze i na najbliższych sesjach powinniśmy spodziewać się wzrostu cen. Jak daleki zasięg? Do tego posłużymy się wykresem Point & Figure Chart
Wykres Point & Figure skonstruowany z 4 godzinnych interwałów daje pierwszy cel do poziomu 0,7254 czyli do ostatniej dystrybucji. Jest to bardzo realny zasięg dla ostatniej Price Action oraz akcji wolumenowej jaka miała miejsce w ostatnich sesjach.
Bardzo podobny proces akumulacyjny z wykorzystaniem wykresu Point and Figure Chart do mierzenia zasięgu o którym pisąłem 29 września dotyczył Gazu Naturalnego. Aktualnie na tej pozycji 9,5% w przeciągy 3 tygodni sesyjnych.
Więcej o wolumenie skumulowanym i jego zastosowaniu w handlu na stronie www.smarttrader.pl oraz na kanale youtube.