Potężna formacja – kontekstowy Pin Bar na złocie i srebrze. Silna akumulacja AUDUSD

Formacja PIN BAR

Na moim kursie Price Action, do którego możesz uzyskać dostęp TUTAJ bardzo obszernie wyjaśniam jedną z najsilniejszych formacji na rynku – PIN BAR. Jest to bardzo prosta formacja, która określa kto w danym dniu czy w danym interwale czasowym kontrolował rynek. Ja osobiście szukam na rynku formacji Pin Bar, głównie na interwale dziennym 4h i h3.

Kontekstowy PIN BAR

W dostępnych materiałach szkoleniowych na rynku bardzo często uczy się błędnych rzeczy, mianowicie pokazuje się metody zagrań w oparciu o tę formację bez pokazania tła rynkowego. To tak nie działa! Badania pokazują, że zagrywanie każdej formacji Pin Bar nie przyniesie pożądanego efektu, gdyż aby ta formacja miała rzeczywiście siłę to musi wystąpić w określonych warunkach. Po kilkuletnich analizach rynków wyróżniłem formację „kontekstowego PinBara”. Charakterystyczne dla tej formacji jest to, że musi wystąpić w czasie trwania konsolidacji i swoim knotem musi wybić (w zależności od kierunku) High lub Low konsoli po czym zamknąć się po przeciwnej stronie. W poniższym materiale podaję dwa przykłady, w których zastosowałem tą formację na żywym rynku

Zachęcam do zapisu na następne spotkanie Wtorek na Rynkach. Wtorek na rynkach to cotygodniowe spotkanie dla pasjonatów inwestowania i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem Forex. To inicjatywa stworzona po to, by dzielić się wiedzą o rynkach finansowych, wymieniać doświadczeniami i uczyć się tradingu na żywym rynku.

Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!