Tokeneo News#2 – Miasto Blockchain, Coraz więcej patentów, ATOM w Binance, Bitcoin jak nieruchomości?

Zapraszam Was na kolejny odcinek mojego cyklu, w którym opisuję najciekawsze w mojej opinii wydarzenia na rynku kryptowalut z ostatnich kilku dni.

Miasto Blockchain

Najciekawszym dla mnie wydarzeniem było poparcie przez rząd chiński projektu malezyjskiego „Miasta Blockchain”. Technologia blockchain do tej pory dobrze się sprawdzała jako środek zapobiegający korupcji, także w Chinach. Teraz inżynierowie z tego kraju wezmą udział w tworzeniu projektu miasta w Malezji, konkretnie w mieście Malakka.

Coraz więcej patentów

Zainteresowanie kryptowalutami wśród przedsiębiorców wciąż jest spore, o czym świadczy liczba wniosków o nowe patenty i znaki towarowe związane z tym przemysłem. Wielu dużych graczy na rynku decyduje się na wejście do tej branży, m.in. Nike lub Samsung. Od początku roku urząd patentowy USA odnotował setki wniosków, część z nich już zaakceptował.

ATOM w Binance

Kolejnym tokenem w ofercie Binance został ATOM. Należy on do sieci Cosmos, nazywanej społecznością między blockchainami. Sam szef Binance wyraził poparcie dla ATOM-u, dzięki temu w ciągu kilku godzin odnotował on wzrost wartości o około 40%.

Bitcoin jak nieruchomości?

Jimmy Song, znany na świecie orędownik Bitcoina, uznał go za dobro materialne równorzędne z takimi, jak nieruchomości czy metale szlachetne. Inwestycje w BTC są tak samo ryzykowne, jak na giełdzie, gdzie ceny akcji bywają mocno niestabilne.

Cały mój materiał możecie obejrzeć poniżej. Serdecznie zapraszam!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=LCSgb95dLWg”]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!