Szkolenie proces dystrybucji nr 1. Richard Wyckoff: analiza wolumenowa i price action

Szkolenie analiza wolumenowa i price action

Richard Wyckoff, twórca schematu poruszania się rynków wraz z dokładnym opisem procesów akumulacyjnych oraz dystrybucyjnych mawiał, że euforia lub panika na rynku to świetne okazje do zamknięcia swoich dużych pozycji. Podobnie mawiał jeszcze bardziej znany trader Jesse Livermore. Dla niego ostatni zryw dużego wolumenu to świetna okazja do wyjścia z pozycji. Tym, którzy nie analizują ruchu cen i wolumenu, powyższe stwierdzenia nic nie mówią, jednak zapewniam Cię, że to najbardziej cenna wiedza, jaką Ty jako inwestor czy spekulant możesz posiadać, prawidłowo rozczytując rynek.

Proces dystrybucji

Sam proces dystrybucji to nic innego jak zamykanie długich pozycji i realizacja zysków przez dużych operatorów rynku. Proces ten jest rozciągnięty w czasie do momentu aż „grupa/y interesów” nie zrealizują na odpowiednio wysokim poziomie cenowym zysków ze swoich transakcji. Proces dystrybucji podobnie jak proces akumulacji, podzielony jest na 5 faz i każda z nich jest bardzo charakterystyczna oraz ma pewną „anatomię”. W każdej z poszczególnych faz rynkowych inaczej zachowuje się cena oraz wolumen. Wszystko zostało omówione w poniższym materiale video oraz w darmowym kursie z analizy wolumenowej, który możesz pobrać tutaj.

Zachęcam do zapisu na następne spotkanie Wtorek na Rynkach. Wtorek na rynkach to cotygodniowe spotkanie dla pasjonatów inwestowania i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem Forex. To inicjatywa stworzona po to, by dzielić się wiedzą o rynkach finansowych, wymieniać doświadczeniami i uczyć się tradingu na żywym rynku.

Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!