Tokeneo News#3 – klienci giełd kryptowalutowych, Dubaj przykładem dla Polski?, NEO w Zeux

Zapraszam Was na kolejny odcinek mojego cyklu, w którym opisuję najciekawsze w mojej opinii wydarzenia na rynku kryptowalut z ostatnich kilku dni.

Klienci giełd kryptowalutowych

Przed planowanym na 22 maja otwarciem giełdy Tokeneo warto zwrócić uwagę, w jakich krajach giełdy kryptowalutowe są najpopularniejsze. Wiodącym graczem są tu oczywiście Stany Zjednoczone, gdzie miesięcznie odnotowuje się ponad 20 milionów wizyt. Kolejne miejsca w rankingu zajmują Japonia i Korea Południowa. Jednak, co ciekawsze, DataLight – firma, która przeprowadziła badanie – doszła do wniosku, że branża kryptowalutowa rozwija się praktycznie na całym świecie.

Dubaj przykładem dla Polski?

Prezes fundacji Blockchain Development Foundation, Kamil Gancarz, twierdzi, że Polska powinna coraz odważniej stawiać na technologię blockchain. Jako przykład podaje Dubaj, w którym cyfryzacja jest niezwykle rozwinięta, a w ciągu dwóch lat ma on się stać w pełni zintegrowanym smart city. Ważne jest to, ile Arabowie potrafili zaoszczędzić na zerwaniu z papierem i przeprowadzaniu transakcji rządowych przy pomocy technologii: zdaniem Gancarza jest to ponad 5 miliardów złotych rocznie.

NEO w Zeux

Zeux, platforma zezwalająca na różne usługi płatności, wprowadzi do swojej oferty token NEO. Od początku kwietnia Zeux działa w Wielkiej Brytanii, ale z czasem ma być uruchomiony w innych krajach Europy. Posiadacze NEO od 7 maja będą mogli używać swoich tokenów przez takie platformy, jak Samsung Pay, czy Apple Pay.

Cały materiał podsumowujący ostatnie wydarzenia jest do obejrzenia poniżej. Serdecznie zapraszam!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=xCYeX65WtnI”]

Zachęcam do zapisu na następne spotkanie Wtorek na Rynkach. Wtorek na rynkach to cotygodniowe spotkanie dla pasjonatów inwestowania i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem Forex. To inicjatywa stworzona po to, by dzielić się wiedzą o rynkach finansowych, wymieniać doświadczeniami i uczyć się tradingu na żywym rynku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!