Tokeneo News#4 – Coraz silniejszy BTC, Afera z Tetherem, E-głosowanie na blockchainie, Zlikwidować kryptowaluty?

Zapraszam Was na kolejny odcinek mojego cyklu, w którym omawiam najciekawsze w mojej opinii wydarzenia na rynku kryptowalut z ostatnich dni.

Coraz silniejszy BTC

W 2019 roku Bitcoin ma coraz silniejszą pozycję. Na ten moment wartość znacznie przekracza 6000 USD. Początek kwietnia był pierwszym z kluczowych momentów, bo wtedy BTC podjął próbę skoku do 5 tysięcy i udało mu się tam utrzymać. Kupujący w pełni kontrolują to, co się dzieje na rynku.

Afera z Tetherem

Ostatnie zamieszanie z giełdą Bitfinex mocno daje się we znaki Tetherowi. To właśnie z jego zasobów miały zostać pokryte straty giełdy, wynoszące niemal miliard dolarów. Środowisko kryptowalutowe apeluje do dużych graczy na rynku, aby wycofali oni swoje poparcie dla tego stablecoina. Aktywni w tym temacie są też znani działacze kryptowalutowi, m.in. szefowie Binance i Coinbase.

E-głosowanie na blockchainie

3 maja w Sobótce zaprezentowano projekt aplikacji opartej na blockchainie, która ma pomóc w procesie e-głosowania. Myślę, że niedalekiej przyszłości blockchain jest dobrym rozwiązaniem w kwestii organizowania wyborów przez internet. Próbowano już takich rozwiązań w USA – żołnierze przebywający poza granicami kraju mogli oddawać głosy przez specjalne aplikacje.

Zlikwidować kryptowaluty?

Joseph Stiglitz, znany na świecie ekonomista, laureat Nagrody Nobla, znów krytycznie wypowiedział się o kryptowalutach. Jego poglądy na ten temat są znane od kilku lat, niemniej jednak, po niewątpliwym sukcesie, jaki osiągnął Bitcoin, uznawany za autorytet naukowiec wciąż jest co do niego sceptyczny. Po latach doświadczeń wiadomo, że kryptowaluty stały się tak popularne, że nie da się ich zatrzymać.

Cały materiał podsumowujący ostatnie wydarzenia jest do obejrzenia poniżej. Serdecznie zapraszam!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=E6BvulGpFdE&t=17s” height=”360″]

Zachęcam do zapisu na następne spotkanie Wtorek na Rynkach. Wtorek na rynkach to cotygodniowe spotkanie dla pasjonatów inwestowania i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem Forex. To inicjatywa stworzona po to, by dzielić się wiedzą o rynkach finansowych, wymieniać doświadczeniami i uczyć się tradingu na żywym rynku.

Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u i subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne relacje na żywo oraz analizy jakie publikujemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!