Tokeneo News#7 – Cena Bitcoina 6300 USD, Facebook i blockchain, Draghi o kryptowalutach, Hacking

Zapraszam Was na kolejny odcinek mojego cyklu, w którym opisuję najciekawsze w mojej opinii wydarzenia na rynku kryptowalut z ostatnich kilku dni.

Cena Bitcoina: 6300 USD

Znów z radością mogę poinformować, że Bitcoin przebija kolejne bariery. Nie tylko udało się utrzymać poziom 6000 dolarów z dnia poprzedniego, ale dodatkowo BTC idzie tylko w górę – na dziś jest to 6300 USD. A zatem nie spełniają się, póki co, prognozy, że wejście na poziom 6 tysięcy było chwilowe, a inwestorzy, którzy kupowali BTC na poziomie 4 tysięcy, będą chcieli natychmiast sprzedać zasoby.

Facebook i blockchain

8 maja Facebook zaktualizował swoją politykę dotyczącą reklam usług i produktów finansowych. Różni wystawcy tokenów byli stale ograniczani przez portal, który albo blokował ich reklamy albo ograniczał ich zasięgi. Zabronione z kolei zostanie ICO.

Draghi o kryptowalutach

W zorganizowanej przez Europejski Bank Centralny cyklicznej dyskusji ze studentami, szef Banku, Mario Draghi, wypowiedział się krytycznie na temat kryptowalut. W lutym bieżącego roku Draghi nie wykluczał stosowania coinów w Europie, biorąc za przykład Stany Zjednoczone. Obecnie jego stanowisko jest mocno sceptyczne, poddaje też on w wątpliwość pochodzenie kryptowalut.

Hacking

Atak hakerski na giełdę Binance wciąż jest szeroko komentowany. Dlaczego skradziono tylko Bitcoiny? Zdaniem szefa giełdy, Bitcoin wciąż jest po prostu najbardziej pożądaną kryptowalutą. Ponieważ jest najpopularniejszy, najtrudniej ominąć jego zabezpieczenia. Z drugiej strony jego wartość wciąż absolutnie góruje nad pozostałymi coinami.

Cały materiał opisujący szczegółowo ostatnie wydarzenia jest do obejrzenia poniżej. Serdecznie zapraszam!

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=N3eRDEBCHeg”]

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!