Złoto aktualna cena i prognoza

Autor | 29-09-2020 | Brak komentarzy

Uwaga: W analizach wykorzystujemy wskaźnik wolumenu skumulowanego na MT4 – sprawdź JAK DZIAłA!

Cena złota mocno w górę po ostatnich trzech sesjach i wszystko na to wskazuje, że najbardziej pożądany przez inwestorów walor może ten ruch w górę przez najbliższy czas kontynuować.
Oprócz wykresów załączam jeszcze film z analizy video, jakie dokonałem podczas ostatniego wtorku na rynkach.

Cena złota w szerszym ujęciu

Od blisko półtora roku widzimy, że złoto jest w trendzie wzrostowym dając kilkukrotnie doskonałe okazje do zajęcia pozycji długiej. Czy tym razem jest podobnie i czy złoto po spadkach z poziomów powyżej 2000 usd daje kolejny raz dobry sygnał do zakupu?

Cena złota wykres dzienny

Na poniższym wykresie widać, że po dwóch bardzo dużych sesjach spadkowych z 11 i 12 sierpnia ceny weszły w zakres ruchu bocznego na ponad miesiąc. W tym czasie nic specjalnego się nie działo aż do 23 września kiedy to nastąpiło wyłamanie dołem tego układu. Jednak wszystko na to wskazuje, że jest to próba zmylenia rynku gdyż nie ma kontynuacji tego ruchu a ceny dość szybko wróciły do wyznaczonego przedziału.

Prognoza ceny złota – wykres 180 min

Aby dokładnie zobaczyć to co się działo w ostatnich dniach należy zejść na niższy interwał – 180 min na którym widać układ przypominający akumulację. Pomiędzy 24 a 28 września doszło do zebrania rynku i wyjście górą. Dodatkowo klaster cenowy na wsparciu sygnalizuje zbieranie podaży napływającej z „góry” wykresu. Jeżeli rynek wchłonie zupełnie podaż wówczas droga na wyższe poziomy będzie otwarta.

wykres prognozy ceny złota

Złoto – analiza wolumenu i rozkład sił (sprzedający vs kupujący)

Na wykresie 60 min użyłem nakładki do woulmenu skumulowanego widać doskonale rozkład sił pomiędzy kupującymi a sprzedającymi. Ostatnie zaznaczone na czerwono fale spadkowe osłabły na sile – 1460, 155, 93 oraz 197, jednocześnie widać doskonale aktywność kupujących ukrytych 342, 487, 435, 383. Cały ten układ wskazuje na proces akumulacji a co za tym idzie wzrost cen w najbliższych sesjach.

Dokładna analiza tego waloru w materiale z ostatniego wtorku na rynkach, na który również możesz się bezpłatnie zapisać i wziąć udział w sesji na żywym rynku:

Wtorek na rynkach - Bezpłatne webinarium z Tomaszem Rozmusem
Szkolenia Forex dla początkujących.

Czekamy na Twój komentarz! - Kliknij tutaj aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!