Złoto znajduje wsparcie i zbudowało dobrą podstawę do wzrostów na najbliższych sesjach

ZŁOTO

Ceny złota po wejściu w przedział 1250-1240 znajdują swój poziom wsparcia. Wyhamowanie spadków i powrót nad poziom 1250 daje znów byczy obraz tego rynku. Na wykresie dziennym widzimy, że poziom 1250 odgrywa kluczową rolę i już dwukrotnie w tym roku dał dwa dobre swingi w kierunku północnym.

Wykres dzienny, złoto
Wykres dzienny, złoto

Wykres 60 min 

Na godzinnym interwale widzimy klasyczną akcję akumulacyjną. Dodatkowo, po rozpoznaniu struktury akumulacyjnej, całość potwierdzają dwie kontekstowe formacje PIN BAR – najsilniejsze formacje analizy Price Action.  Zaawansowany kurs Price Action wraz z najsilniejszymi formacjami i strategiami rozgrywania dostępny jest online.

Wykres 1h, złoto
Wykres 1h, złoto

Analiza wolumenowa z wykorzystaniem nakładki wolumenu skumulowanego pokazuje jak na sesji 20 czerwca, na kolejnych swingach spadkowych siła podaży malała. Kolejne wolumeny na fali 559, 248, 157 wskazują utratę momentum spadkowego. Na wykresie widoczny jest również WASHOUT – klasyczne wyrzucenie słabszych z rynku, a zarazem zmylenie pozostałych uczestników. Po formacji Washout następuje bardzo silny wzrost wolumenu – 420 – największy w procesie akumulacyjnym.

Wykres 1h, złoto, Wolumen Skumulowany
Wykres 1h, złoto, Wolumen Skumulowany

Poziom 1250 w najbliższych sesjach będzie kluczowy, stanowi aktualnie silny poziom wsparcia i w jego okolicy może pojawić się kolejny sygnał do zajęcia pozycji. Zamknięcie, sesji dziennej poniżej ostatniego low (poziom 1244) zaneguje w/w wsparcie.

Richard Wyckoff, twórca analizy wolumenowej i całej koncepcji śledzenia dużych graczy korporacyjnych (Smart Money) mawiał do swoich studentów – myślcie jak fale. W ocenie fal i wolumenu na poszczególnych swingach jest zapisane wszystko co powinieneś wiedzieć spekulując na rynku forex czy prowadząc inwestycje na akcjach czy futures.

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!