ANALIZA RYNKÓW 3-7 Kwiecień, Złoto, USDJPY, GBPCAD

Złoto

Wykres dzienny, złoto
Wykres dzienny, złoto

Złoto na początku ubiegłego tygodnia (sesja poniedziałkowa) zamyka się bardzo mocno, ponad ważnym, psychologicznym poziomem 1250usd. Na kolejnych sesjach wróciła niestety podaż, która nie pozwoliła na dalszy wzrost cen.
Z wykresu dziennego możemy wyznaczyć dwie ważne strefy – okolice poziomu 1220 oraz 1240usd. Wewnętrznym wsparciem jest dołek z sesji piątkowej 1241,5 usd, który będzie miał kluczową rolę w najbliższych dniach.

Na wykresie H4 widoczna jest utrata momentum wzrostowego oraz podaż jaka miała miejsce. Dwie fale spadkowe o najsilniejszym wolumenie 1098 oraz 1439 pokazują realizację zysków z ostatnich długich pozycji oraz spekulacyjne transakcje na short. Do tak dużej wyprzedaży doszło na sesjach 27 i 30 marca. Wyznaczona strefa wsparcia 1237 i 1241,5 z pewnością odegra dużą rolę. W przypadku jej szybkiego wyłamania droga w okolice 1220 usd zostanie otwarta i wówczas na tym poziomie będę szukał długich pozycji. Długie w czasie przebywanie ceny ponad strefa 1237 i 1241,5 będzie świadczyć o reabsorpcji przed dalszymi wzrostami. Ciekawy sygnał może pojawić się po udanej obronie poziomu 1250usd.

Wykres 4h, złoto, wolumen skumulowany
Wykres 4h, złoto, wolumen skumulowany

USDJPY

Bardzo ciekawa sytuacja na USDJPY. W ubiegłym tygodniu gdy para ta wyłamała bardzo ważny punkt wsparcia do gry wrócili kupujący. Ich aktywność widać po wolumenie ale również po cieniach na świecach dziennych. To największy wzrost zaangażowania wolumenowego od początku rozpoczęcia spadków, pod koniec grudnia 2016. Bardzo ważną świecą w całym układzie jest zamknięcie ponad linią oporu z 30 marca. To duża oznaka siły. Kolejna świeca, która zeszła poniżej tego punktu była świecą „wewnętrzną” – nie było zejścia na low świecy z poprzedniego dnia. Dlatego też biorąc cały kontekst zachowania ceny i wolumenu bardzo możliwe, że w tym tygodniu będzie kolejna próba wejścia ponad poziom 111,70.

Wykres dzienny, USDJPY
Wykres dzienny, USDJPY

Na wykresie wolumenu skumulowanego, widać jak na piątkowej sesji doszliśmy do testu wsparcia na malejącym wolumenie, kolejno: 551, 80, 40. To świadczy o utracie momentum spadkowego i potwierdza, że ten ruch ma znamiona korekcyjne a nie impulsowe. Kolejny ważny dołek oznaczony wolumenem 207 – to duża próba wyprzedaży, która w całości jest wchłonięta przez kupujących. Ponadto, nie zostało zrobione nowe „low”. Z analizy wolumenowej wynika, że rynek kontrolowany jest przez kupujących. Dla wzrostów, kluczowe będzie utrzymanie poziomu 111,200.

Wykres 1h, USDJPY, wolumen skumulowany
Wykres 1h, USDJPY, wolumen skumulowany

GBPCAD

Bardzo ciekawy układ pojawił się w ostatnich dwóch tygodniach na parze GBPCAD. Mocny pokaz siły na funcie poprzez wybicie dwóch kluczowych miejsc oporu może dać niezłe okazje do długich transakcji. Kluczowe miejsce to ewentualny test wsparcia 1,6625 lub inny set’up intraday. Rynek ustawiony do góry

Wykres dzienny, GPBCAD, wolumen skumulowany
Wykres dzienny, GPBCAD, wolumen skumulowany

Na wykresie skonstruowanym z 2h zamknięć ostatni ruch spadkowy z końca ubiegłego tygodnia zdecydowanie stracił swojej momentum. Zmiana również widoczna jest na wolumenie skumulowanym – 598, 102, 174 (ruch korekcyjny). Dodatkowo, pod koniec sesji piątkowej z ubiegłego tygodnia widać jak do gry wracają kupujący – 224 i 321. Okolice poziomu 1,6550 to dalej strefa zakupowa. Pierwszy cel dla transakcji długich to ostatnie „High”

Wykres 2h, GPBCAD, wolumen skumulowany
Wykres 2h, GPBCAD, wolumen skumulowany

Udanych, bezpiecznych transakcji!!!

Śledź nas na bieżąco, w czasie tygodnia piszemy o najciekawszych układach!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!