5 nietypowych zastosowań technologii Blockchain

Autor | 17-08-2020 | Brak komentarzy

Uwaga: W analizach wykorzystujemy wskaźnik wolumenu skumulowanego na MT4 – sprawdź JAK DZIAłA!

Czy zastanawialiście się jakie zastosowania może mieć technologia Blockchain? Prezentujemy wam 5 najbardziej nietypowych zastosowań Blockchain, których nikt by się nie spodziewał!

Moda na technologię blockchain

Wykorzystanie nazwy “blockchain” w tytule (bez stosowania technologii) pokazuje, jaki sama technologia cieszy się popularnością. Marka produkująca napoje bezalkoholowe zmieniła nazwę z Long Island Ice Tea na Long Blockchain. Co zaskakujące cena akcji skoczyła o ponad 200% procent z dnia na dzień

Więcej do przeczytania w tym artykule: Long Island Iced Tea’ micro-cap adds blockchain to name and stock soars 

Gry na blockchainie

Blockchain to nie tylko technologia do przeprowadzania transakcji, czy do zabezpieczania prywatności danych, ale również można ją wykorzystać w trochę przyjemniejszych celach, a mianowicie w grach – Cryptokittes to gra o kotach na blockchainie!

Internet i koty to dwa nierozłączne elementy. Co stanie się jeśli dodamy do tego blockchain? Na ten pomysł wpadło studio AxiomZen. Cryptokitties to gra karcianka z kotami i Ethereum w roli głównej. Gracze kupują wirtualne kociaki – mogą nimi handlować wystawiając je na aukcje bądź rozmnażać. Co najciekawsze, cena jednego z najdroższych wirtualnych kotów potrafiła wynieść aż 117 712 dolarów!

Dowiedz się więcej: https://www.chip.pl/2017/12/cryptokitties-gra-korzystajaca-ethereum/

Blockchain wykorzystany do śledzenia posiłków

Blockchain do sprawdzania jakości pożywienia poprzez śledzenie indyków. 

Poznaj historię swojego posiłku, dzięki… blockchainowi. Na taki pomysł wpadła firma Cargill, która w Święto Dziękczynienia przedstawiła nietypowe zastosowanie blockchaina. Klienci, którzy zakupili indyka, otrzymywali specjalny kod, który po wpisaniu w wyszukiwarkę pokazywał informacje o zwierzętach. Można było dowiedzieć się, z jakiej farmy pochodzi indyk, ale również przeczytać szczegóły jak np. wiadomość od rolnika.

Więcej o projekcie: https://www.entrepreneur.com/slideshow/308004#6

Własna waluta do specyficznych celów

Blockchain świetnie sobie radzi w bardzo poważnych przedsięwzięciach, więc dlaczego nie wykorzystać go przy projektach, na które trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka? Takim projektem jest właśnie token o nazwie FUCK. Być może masz gorszy dzień, nic nie układa się po Twojej myśli, a Twój najlepszy przyjaciel wysyła Ci właśnie ten token. Zabawne? Jeszcze jak! 

Do przeczytania o tokenie: https://www.entrepreneur.com/slideshow/308004#1

Blockchain w przemyśle marihuany

UrugwayCan to marka zajmująca się produkcją marihuany medycznej, która pragnie wdrożyć na rynek aplikację opartą na blockchainie. Aplikacja pozwala na śledzenie życia rośliny i poznania szczegółów dotyczących okresu kwitnienia rośliny, tego jakie nawozy używane były w jej uprawie oraz dokładnych parametrów w jakich przebywała (temperatura, wilgotność, poziom światła).

Zapraszam do obejrzenia materiału wideo:

Wtorek na rynkach - Bezpłatne webinarium z Tomaszem Rozmusem
Szkolenia Forex dla początkujących.

Czekamy na Twój komentarz! - Kliknij tutaj aby skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!