ETF

Hossa trwa w najlepsze. Bardzo atrakcyjny jest rynek Brazylijski. Prosty handel na ETF’ie [BRZU]

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Hossa z jaką mamy aktualnie do czynienia, czy nazywany przez niektórych supertrend daje bardzo dużo okazji do zrobienia naprawdę prostych transakcji.

Turecki ETF okazją do zysków – zmiana kierunku rynku

Autor | Nikt jeszcze nie zostawił komentarza, bądź pierwszy

Od 2013 roku inwestorzy niezbyt przychylnie patrzyli na rynek w Turcji. Turecki ETF, który ma oznaczenie [TUR], obniżył swój kurs akcji z połowy 2013 z 77,40 usd ponad połowę do lutego 2017 – aktualna cena 34,97.


Exchange Traded Fund w skrócie ETF jest stosunkowo nowym typem instrumentów, którymi możemy handlować na giełdzie. Pierwsze notowania ETF miały początek w 1993 roku w Stanach Zjednoczonych, do Europy dotarły w 1999 roku, a w Polsce kurs ETF jest notowany dopiero w 2010 roku. ETF jest funduszem inwestycyjnym, którego rolą jest odzwierciedlenie wskazanego indeksu. Kurs danego ETF jest uzależniony od produktu bazowego, którego kurs odzwierciedla. Jednostki ETF są normalnie handlowanymi instrumentami na giełdzie. Prognoza kursu ETF powinna opierać się o analizę walorów jakie wchodzą w skład danego ETF. ETFy uchodzą (zaraz za akcjami) za jedne z bardziej bezpiecznych instrumentów, którymi handlować na rynku.

POBIERZ 3 SZKOLENIA ZA DARMO
(Price Action / Analiza Wolumenu / Krypto)