NZDUSD – proces akumulacji w tle. Potencjalny zasięg dla wybicia to 162 pipsy

Dolar nowozelandzki na wykresie dziennym jest w czytelnym trendzie wzrostowym który trwa od połowy stycznia br.

Kurs dociera w ostatnich dniach do wsparcia wynikającego z dołka z 8 sierpnia jak również dolnej linii kanału (oznaczona kolorem zielonym). Reakcja jaką widzimy na mniejszym interwale daje znacznie lepszy obraz co aktualnie dzieje się na tym wsparciu.

Wykres dzienny; NZDUSD
Wykres dzienny; NZDUSD

Na wykresie 60 min obserwujemy proces akumulacyjny, który trwa od 11 października (5 sesji). Klasyczna akumulacja spełnia wszystkie swoje założenia. W punkcie 1,2,3 widzimy formacje SOT – utrata momentum spadkowego. Punkt 2 i 3 to formacja Spring gdzie dołek oznaczony nr 3 to podwójny test spring.

Na piątkowej sesji 14 października widzimy wybicie górą kanału który utworzył się podczas ostatnich sesji. W punkcie nr 4 następuję test wybicia, dodatkowo ostatni dołek jest na bardzo niskim wolumenie co oznacza brak podaży(czerwona strzałka). 13 października widzimy bardzo mocne wejście kupujących do gry , którzy potwierdzają swoją siłę na ostatniej fali wzrostowej. Popyt przeważa na tej parze i na najbliższych sesjach powinniśmy spodziewać się wzrostu cen. Jak daleki zasięg? Do tego posłużymy się wykresem Point & Figure Chart

Wykres 60 min; NZDUSD; Wolumen Skumulowany
Wykres 60 min; NZDUSD; Wolumen Skumulowany

Wykres Point & Figure skonstruowany z 4 godzinnych interwałów daje pierwszy cel do poziomu 0,7254 czyli do ostatniej dystrybucji. Jest to bardzo realny zasięg dla ostatniej Price Action oraz akcji wolumenowej jaka miała miejsce w ostatnich sesjach.

Wykres Point & Figure; NZDUSD
Wykres Point & Figure; NZDUSD

Bardzo podobny proces akumulacyjny z wykorzystaniem wykresu Point and Figure Chart do mierzenia zasięgu o którym pisąłem 29 września dotyczył Gazu Naturalnego. Aktualnie na tej pozycji 9,5% w przeciągy 3 tygodni sesyjnych.

Więcej o wolumenie skumulowanym i jego zastosowaniu w handlu na stronie www.smarttrader.pl oraz na kanale youtube.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!