Analiza Rynków 16-20 października, EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/JPY

Analiza techniczna: EUR/USD, GBP/USD, NZD/USD, USD/JPY

EUR/USD

Oceniając każdy rynek pod kątem Price Action czy analizy wolumenu, bardzo nie lubię dawać „gołębich” opinii. Lubię konkretną ocenę rynku. Jednak w przypadku tego układu na wykresie możliwe są dwa scenariusze. W tle widzimy utratę momentum wzrostowego po kilkumiesięcznym rajdzie do góry. Od paru tygodni rynek wszedł w boczną konsolidację, ani nie mamy wyłamania dołem, ani wyraźnego zebrania wskazującego na kontynuację wzrostów po „złapaniu” przez rynek krótkiego oddechu. Patrząc na wykres dzienny po utworzeniu formacji PIN BAR na lokalnym oporze, aktualny cel powinien być wyznaczony na dole tej konsolidacji – kluczowym wsparciu. Dlatego obowiązują pozycję krótkie. Jeżeli jednak doszłoby do wybicia maksimum formacji PIN BAR, będzie to silny sygnał do zajęcia pozycji długiej z celem w okolicach 1.2000. Jest to typowy, konsolidacyjny układ, tzw „gra środkowa”.

Analiza techniczna EUR/USD - wykres dzienny
Analiza techniczna EUR/USD – wykres dzienny

GBP/USD

Zgodnie z ubiegłotygodniową analizą funt zareagował na wyznaczone wsparcie odbiciem w górę. Spodziewamy się dalszych wzrostów minimum w okolice wyznaczonego celu. Na czwartkowej sesji (12 październik), widoczna jest świeca sygnałowa potwierdzająca silne zakupy. Każda słabość w czasie tygodnia może być okazją do zajęcia pozycji długiej.

Analiza techniczna GBP/USD - wykres dzienny
Analiza techniczna GBP/USD – wykres dzienny

NZD/USD

Do ważnej strefy oporu zbliża się para NZD/USD. Jest to strefa decyzyjna i tu będziemy szukać sygnału wejścia w pozycję. Biorąc pod uwagę techniczny aspekt wykresu, ruch powrotny możemy potraktować jako test wybicia. Możliwe, że wystąpi tutaj sygnał krótkiej sprzedaży. Jednak, aby uznać sygnał za właściwy, chcemy zobaczyć go na wykresie dziennym lub mniejszym – H4. Dlaczego dzienny, a nie mniejszy np. 60 min? Dlatego, że rynek wraca do oporu na dość dużym momentum wzrostowym. Znaczne wejście ponad strefę będzie negacją ewentualnego sygnału i zmieni obraz rynku. Dlatego w tym przypadku, dzienny interwał jest bezpieczny na właściwą ocenę sytuacji.

Analiza techniczna NZD/USD - wykres dzienny
Analiza techniczna NZD/USD – wykres dzienny

USD/JPY

Na parze USD/JPY w tle widoczna jest dystrybucja i formacje cenowe wskazującą na obniżenie kursu. Podaż jaką widzimy teraz na rynku otwarła drogę do testu lokalnego poziomu wsparcia. Przy dużej presji sprzedających, rynek może znaleźć się w okolica 109.000. Na wykresie również widoczna jest formacja SMASH – jedna z najsilniejszych formacji cenowych jakie znam. Jest to rodzaj ukrytej SMASH, generujący sygnał sprzedaży krótkiej na piątkowej sesji. Więcej o formacji SMASH i sposobie jej zagrywania znajdziesz w artykule – Formacja SMASH – jedna z najsilniejszych formacji cenowych na forex, akcjach i futures.

Analiza techniczna USD/JPY - wykres dzienny
Analiza techniczna USD/JPY – wykres dzienny

Czekamy na Twoje komentarze! Zapraszamy do polubienia naszego konta na Facebook’u oraz do subskrybowania naszego kanału YouTube. Nie ominą Cię wtedy żadne analizy jakie publikujemy.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!