Analiza Rynków 11-15 września, AUD/USD, USD/JPY, GBP/AUD, DAX

Analiza techniczna: AUD/USD, USD/JPY, GBP/AUD, DAX

AUD/USD

Dolar australijski kończy ubiegły tydzień sporym postępem w cenie. Potencjalny poziom oporu 0.8000 został przez Australijczyka „rozjechany” na czwartkowej sesji. Mocne zagranie potwierdza trwałość trendu wzrostowego. Jednak na piątkowej sesji znów o sobie dali znać sprzedający. Powstała świeca jest Pin Barem z dużym cieniem z góry. Takie zachowanie rynku może przynieść osłabienie dolara australijskiego i ponowne zejście w okolice strefy wsparcia. Tam właśnie warto będzie przyglądać się mniejszym interwałom, gdyż w okolicy tej strefy mogą powstać dobre set’upy na wejście w długą pozycję.

Para walutowa AUD/USD, wykres dzienny
Para walutowa AUD/USD, wykres dzienny

USD/JPY

Analiza techniczna USD/JPY wskazuje na wybicie ważnego poziomu wsparcia, na ostatniej piątkowej sesji. Jednak świeca ta zamyka się w połowie swojego zakresu, co świadczy o działalności kupujących . Dodatkowo, wysokie nocne otwarcie w pobliżu High świecy piątkowej, a następnie wybicie górą tej świecy świadczy o przewadze kupujących. Jest to byczy obraz rynku i wygląda na to, że na piątkowej sesji mieliśmy udaną próbę wciągnięcia w rynek na tym wybiciu „słabych” graczy. Spodziewam się, przynajmniej na chwile – o ile nie na dłużej – mocnego wejścia ponad wsparcie. Możliwy test górnej linii oporu.

Para walutowa USD/JPY, wykres dzienny
Para walutowa USD/JPY, wykres dzienny

GBP/AUD

Bardzo ciekawa sytuacja jest na parze GBP/AUD. Piątkowa sesja zanim zamknęła się mocno ponad linią lokalnego oporu, na początku dnia zrobiła tzw. WASHOUT. Inaczej mówiąc, słaba strona rynku będąca już w pozycjach długich została z nich wyrzucona. Formacja WASHOUT jest też testem podażowym, robiona jest przed ewentualnymi wzrostami przez dużych graczy. Tą formację omawiamy szczegółowo na naszym kursie z Analizy Wolumenowej. Wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z procesem akumulacyjnym. Spodziewam się wzrostów na tej parze. Zlecenie Stop Loss dla pozycji długich w tym przypadku powinien być na samym dole formacji.

Para walutowa GBP/AUD, wykres dzienny
Para walutowa GBP/AUD, wykres dzienny

Warto zwrócić uwagę na Analizę Wolumenową pary walutowej GBP/AUD. Na sesjach w sierpniu – 19 i 26 – widać wyraźnie jak rynek zostaje zatrzymany. Pojawiający się ultra wysoki wolumen, który zatrzymuję spadki świadczy o wejściu do gry dużych operatorów rynku. W całej konsolidacji po tych dwóch sesjach nie mieliśmy już niższych cen. Kontekst zachowania cen na tym rynku oraz wolumenu daje duże prawdopodobieństwo wyjścia z tej konsolidacji górą i rozpoczęcia wzrostów.

Para walutowa GBP/AUD, wykres 4h
Para walutowa GBP/AUD, wykres 4h

DAX

Na niemieckim indeksie widzimy bardzo duże momentum wzrostowe rozpoczęte w ubiegłym tygodniu. Ceny wracają po dzisiejszym otwarciu ponad opór, tworząc przy tym lukę wzrostową. Kolejny poziom zaznaczony na wykresie, 12650  może być celem dla aktualnych pozycji długich. Przy ewentualnym domykaniu tej luki może wystąpić sygnał wejścia w pozycję długą. Do momentu pozostania nad obecną linią wsparcia szukamy transakcji w kierunku północnym.

Indeks DAX, wykres dzienny
Indeks DAX, wykres dzienny

Zachęcamy do zapoznania się z ostatnią analizą kontraktów terminowych na kawę. Spodziewamy się wzrostów na tym walorze i rozpoczęliśmy budowanie pozycji. Link do analizy kawy – Kawa po spadkach w ciekawej konsolidacji. Możliwa zmiana trendu. Nasze transakcje szczegółowo analizujemy i omawiamy z uczestnikami Klubu Inwestora i na specjalnych zamkniętych webinarach.

Więcej analiz na kanale YOUTUBEna którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!