Analiza rynków 12-16 czerwiec. Złoto, Ropa, USD/JPY, EUR/CAD

Zapowiada się bardzo ciekawy tydzień na rynkach (12-16 czerwiec). Surowce znajdują się na ważnych poziomach wsparcia.

ZŁOTO

Złoto aktualnie znajduje się na wsparciu wyznaczonym zgodnie z zeszłotygodniową analizą. Ostatnie trzy sesje z ubiegłego tygodnia rozważamy w kontekście ruchu korekcyjnego, a nie impulsowego. Dwa poziomy wsparcia wyznaczone na poniższym wykresie rozważamy jako miejsca do zakupu złota. Sygnał powinien pojawić się na wykresie dziennym lub H4 – formacja świecowa.

Wykres dzienny, złoto
Wykres dzienny, złoto

Szukając precyzyjnego miejsca do wejścia na lokalnym wsparciu obserwujemy z dużą uwagą wolumen skumulowany. Aby lokalne wsparcie potwierdziło sygnał do zajęcia pozycji na wolumenie skumulowanym, powinna być widoczna re-akumulacja. Do chwili robienia tej analizy obraz typowej re-akumulacji nie jest pełny. Z pewnością jest zatrzymanie oraz test dołka jednak to zbyt mało informacji, aby wejść w pozycję długą. Potwierdzeniem do tego układu rynku byłby duży wolumen na którejś z fal wzrostowych (ultra wysoki), potwierdzający uczestnictwo dużych operatorów. Być może na najbliższej sesji zobaczymy takie zebranie. Jeżeli wolumen skumulowany nie potwierdzi aktywności dużych graczy i mielibyśmy kolejne wybicie 1268 wówczas do zajęcia pozycji LONG będziemy obserwować poziom 1250. Nie szukamy na tym wykresie transakcji SHORT.

 

Wykres 15 min, złoto
Wykres 15 min, złoto

ROPA

W ubiegłym tygodniu na sesji z 7 czerwca ropa zeszła poniżej 47usd. W strefie 47-48usd szukaliśmy potwierdzenia siły jednak środowa sesja zmusza nas do zmiany planu i szukania wejścia z niższego poziomu. Spodziewamy się odbicia w górę na najbliższych sesjach. Aktualna Price Action na wykresie dziennym nie do końca pokazuje siłę wsparcia ale na mniejszych interwałach możemy przeczytać znacznie więcej informacji płynącej z aktywności kupujących i sprzedających. Z samej, czystej Price Action sygnałem wejścia będzie Pin Bar na dziennym lub H4. Innym, mocnym układem może być formacja gwiazdy porannej z dużego interwału – najlepiej dzienny.

Wykres dzienny, ropa
Wykres dzienny, ropa

Analiza techniczna ropy na wykresie H4 pokazuje, że siła sprzedających zmalała, a każda sprzedaż poniżej 45,50 była likwidowana przez kupujących. Układ jaki się utworzył wskazuję, że mamy dobre miejsce do odbicia w górę.

Wykres 4h, ropa
Wykres 4h, ropa

 

Do analizy wykorzystujemy również wykresy renko z naniesionym wolumenem skumulowanym – technika dostępna na kursie Wyckoffa z analizy wolumenowej. Aby dobrze zobaczyć aktywność na poziomie kliknij w ten wykres i go powiększ.

Kolejne fale spadkowe 2789, 1520 i 549 pokazują utratę momentum spadkowego w momencie zbliżania się do silnego wsparcia. Następnie, Wolumen Skumulowany naniesiony na wykres renko, oznaczony 1621 to pierwszy pokaz siły kupujących. Na kolejnej sesji wolumen na fali spadkowej 1253 został wchłonięty – nie mieliśmy nowego LOW. dwie kolejne fale 252 i 97 to ewidentny brak podaży. Kolejna bardzo wysoka fala 1161 pojawia się na końcówce piątkowej sesji. Całość daje obraz procesu akumulacyjnego. W naszym trading roomie zajęliśmy pozycję długą. To byczy obraz rynku. Ze względu, że nie wystąpiła na wykresie formacja SPRING możliwy jest washout – jednak to nie zmienia naszej pozycji. W przypadku kontynuacji wzrostów będziemy dalej budować tą pozycje.

Wykres Renko, ropa
Wykres Renko, ropa

USD/JPY

Zgodnie z wyznaczonym poziomem w naszym ostatnim artykule  – Analiza rynków 05-09 czerwiec. Złoto, Ropa, USD/JPY, GBP/USD, EUR/JPY – jen dochodzi do wyznaczonego poziomu i odbija w dół zgodnie z aktualnym kierunkiem rynku. Nie widać na tym wykresie jakiegoś szczególnego momentum spadkowego jednak rynek zdominowany jest przez sprzedających. Do momentu pozostania poniżej poziomu 112 obowiązują pozycje krótkie.

Wykres dzienny, USDJPY
Wykres dzienny, USDJPY

EUR/CAD

Dość ciekawa sytuacja jest na EUR/CAD. Analiza techniczna na wykresie dziennym wskazuje, że mamy do czynienia z utratą momentum wzrostowego. Spodziewamy się zmiany kierunku lub korekty na najbliższych sesjach. Wsparcie wyznaczone na wykresie stanowi potencjalny cel dla ewentualnych transakcji SHORT. W przypadku umocnienia się ropy, nasze przypuszczenia co do korelacji i tym samym kierunku (południowego) na tym wykresie z pewnością potwierdzą się w niższych cenach na EUR/CAD. Szczegółowe omówienie akcji wolumenowej na tym walorze będzie dostępne na kanale youtube.

Wykres dzienny, EURCAD
Wykres dzienny, EURCAD

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!