Analiza rynków 29-02 maj/czerwiec. Złoto, Ropa, USD/JPY, GBP/USD, AUD/USD

ZŁOTO

W ubiegłym tygodniu złoto odbija się od punktu jaki wskazaliśmy w naszej ostatniej analizie. Po bardzo mocnym układzie Price Action i zebraniu wolumenowym złoto jest ponad 20usd wyżej od wskazanego poziomu. Aktualnie mamy do czynienia z momentum wzrostowym i trend powinien być utrzymany. Każdy powrót w okolice 1250usd będzie powodem do szukania zagrań długich. Ostatnia sesja z piątku, wybijająca konsolidacje tygodniową otworzyła drogę na poziom 1300.

 

Wykres dzienny, złoto
Wykres dzienny, złoto

Na wykresie tygodniowym zaznaczamy najważniejsze strefy cenowe, stanowiące opory i wsparcia, w których szukamy najlepszych okazji do zajęcia pozycji. Dlatego też, bardzo realnym poziomem celu przy dalszej kontynuacji wzrostów są okolice ceny 1320. To poziom wybicia z układu dystrybucyjnego z końca 2016 roku.

Wykres tygodniowy, złoto
Wykres tygodniowy, złoto

ROPA

W ubiegłym tygodniu zakończyliśmy transakcje na tym walorze z bardzo dobrym wynikiem ponad 7000 tyś. usd. Transakcję budowaliśmy przez ponad trzy tygodnie i pokazywaliśmy ją na otwartych spotkaniach czwartkowych (zapisz sięprowadzenie tej transakcji zobacz na nagraniu jednej z sesji na żywo. Jak rozegrać ropę w nadchodzącym tygodniu? Cały czas jest aktualna nasza ostatnia analiza dotycząca ropy – Analiza techniczna ropy. Spadki mogą dać znów okazję do dobrych zakupów.

W naszym scenariuszu zakładamy tylko transakcje długie. Jeżeli nie zobaczymy cen na poziomie/strefie 47/48 zleceń BUY będziemy szukać na mniejszych interwałach o ile powstaną wyraźne sygnały re-akumulacyjne wynikające z analizy wolumenowej.

Wykres dzienny, ropa
Wykres dzienny, ropa

USD/JPY

Dolar / Jen jest w ważnym decyzyjnym punkcie/strefie. Biorąc pod uwagę historyczna poziomy wsparcia i oporu powinniśmy już niedługo poznać decyzje co do kierunku. W ubiegłym tygodniu powstał 50 pkt RANGE, w którym raz kupujący, raz sprzedający dochodzili do głosu. Ze szczególną uwagą przyglądamy się tej parze, gdyż samo miejsce już wielokrotnie dawało dobre sygnały i mocne odejścia z zaznaczonego punktu. Dla tej pary będziemy robić aktualizację na naszym blogu w środku tygodnia.

Wykres dzienny, USDJPY
Wykres dzienny, USDJPY

GBP/USD

Funt trafia niemalże z chirurgiczną precyzją w punkt jaki wyznaczyliśmy w ostatniej analizie. 1,2775 jest ważnym poziomem wsparcia i od jego utrzymania będą zależeć najbliższe sesje. Do tej pory reakcja po odbiciu to ok 65pips jednak możliwy jest ponowny test wsparcia. Spodziewamy się utrzymania trendu wzrostowego.

Wykres dzienny, GBPUSD
Wykres dzienny, GBPUSD

AUD/USD

W ubiegłym tygodniu doszło do próby fałszywego odwrócenia rynku. Duża presja kupujących została zanegowana. Jeden z planów takiego zagrania udostępniliśmy na naszej zamkniętej grupie – KLUB INWESTORA w ostatni piątek. Scenariusz jest wciąż aktualny i szukamy na tym wykresie tylko transakcji krótkich. Sygnałem może być układ wynikający z price action lub z układu dystrybucyjnego z wyraźnymi falami wyprzedażowymi na wolumenie skumulowanym. 

Wykres dzienny, AUDUSD
Wykres dzienny, AUDUSD

Spoglądając na aktualny wykres za wiele się nie zmieniło. Wciąż sprzedający mają w pełni kontrolę na tym rynku. Rozważmy jeszcze jeden poziom gdzie może pojawić się sygnał słabości – 0,7450. Ewentualny cel dla transakcji krótkich – okolice 0,7350.

Wykres dzienny, AUDUSD
Wykres dzienny, AUDUSD

Więcej analiz na kanale YOUTUBE na którym w czasie tygodnia robimy update do bieżących sytuacji na rynkach – aby być informowanych o analizach w czasie rzeczywistym koniecznie zasubskrybuj!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!