Analiza techniczna i fundamentalna: Dolar, EURUSD, USDCAD, Złoto, Bitcoin, SP500, Anglogold Ashanti [21 maja 2019]

W tym tygodniu znów mamy do czynienia z umacnianiem dolara stąd spodziewam się kontynuacji spadków na EURUSD i wzrostów na USDCAD. Dodatkowo w materiale przedstawiam kierunek zagrania na amerykańskim indeksie SP500.

Analiza Bitcoina

Analiza ceny bitcoina wskazuje na chwilowe zatrzymanie w okolicach 8000usd. Z obecnego odczytu wynika, że mamy do czynienia z absorpcją podaży przed kolejnymi wzrostami. Może to jednak chwilę potrwać a rynek powinien utworzyć w tym czasie zakres ruchu bocznego. Nie spodziewam się aktualnie większej wyprzedaży na tym walorze gdyż nie widoczne są duże wolumeny, co więcej nie widzę tu procesu dystrybucyjnego.

Analiza złota

Złoto powinno kontynuować spadki przynajmniej do poziomu 1250. Podobnie akcje spółki Anglogold Ashanti, której kurs jest powiązany z kursem złota. Akcje tej spółki i plan zagrania został przedstawiony w poprzedniej analizie.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=GdufCHzHtwU&t=1849s”]

Zachęcam do zapisu na następne spotkanie Wtorek na Rynkach. Wtorek na rynkach to cotygodniowe spotkanie dla pasjonatów inwestowania i osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rynkiem Forex. To inicjatywa stworzona po to, by dzielić się wiedzą o rynkach finansowych, wymieniać doświadczeniami i uczyć się tradingu na żywym rynku.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!