Dlaczego Goldman przewiduje tylko 90 dobrych dni dla amerykańskich akcji w 2017 roku.

Prezydent Donald Trump

Amerykańskie akcje obrały niesamowity przebieg w ciągu ostatnich dwóch miesięcy i nawet przy tych rekordowych poziomach. Nadal istnieje miejsce na zysk — przynajmniej do marca, kiedy nadejdzie czas, aby uciekać, gdzie pieprz rośnie.

To kluczowy komunikat od głównego stratega ds. kapitału Goldman Sachs, David’a Kostin’a, który twierdzi, że optymizm co do oczekiwanych reform podatkowych pod administracją Trump’a może pchnąć indeks S&P 500 SPX do 2400 do końca pierwszego kwartału. To implikuje 6% potencjał wzrostu z obecnego poziomu oraz 12% skok tuż przed tym, jak Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w listopadzie.

„Rynek podchodzi zbyt optymistycznie do reform podatkowych Trump’a”, mówi bankier David Kostin

„Jak zarobić pieniądze z inwestowania na rynku, który jest powszechnie wysoko ceniony? Ścieżka rynku sugeruje, że należy zarabiać pieniądze w ciągu pierwszych 90 dni tego roku”. Powiedział Kostin na konferencji w Londynie w poniedziałek. „Głównym czynnikiem jest pomysł, że nastąpią reformy podatku od osób prawnych.”

Goldman Sachs

Jednak inwestorzy są zbyt optymistyczni, w kwestii tego, jak bardzo Trump może faktycznie obniżyć podatki. Zrujnuje to hossę od drugiego kwartału, ostrzega Kostin.

“Moje przewidywania są takie, że inwestorzy za duże oczekiwania co do idei reformy podatkowej w stosunku do tego, co faktycznie się wydarzy” dodał Kostin.

“Debata nad deficytem federalnym ma rozpocząć się w marcu. Zdarzyć może się, że jeśli wszystkie te propozycje faktycznie będą mieć miejsce, wystąpi znaczący wzrost wielkości deficytu. Nie jest jasne, czy to mogłoby przejść przez Kongres,” powiedział.

Inwestorzy będą mogli uzyskać większą jasność w sprawie planów podatkowych Trump’a, kiedy będzie gospodarzem swojej pierwszej od lipca konferencji prasowej w środę.

Trump zaproponował zmniejszenie podatków korporacyjnych do poziomu około 15% z obecnych 35%. Podczas gdy jest to postrzegane jako wywieranie pozytywnego wpływ na wyniki firm, deficyt federalny może gwałtownie wzrosnąć o 60% i osiągnąć $ 1 bilion w 2017 roku, według Goldman. Deficyt wyniósł około 600 mld $ w roku 2016.

“Deficyt stwarza pewne ograniczenia odnośnie tego jak wiele z tego może być wdrażane. Więc może pod koniec dnia, rewizje zarobków nie są tak znaczące, jak niektórzy z inwestorów obecnie myślą,” powiedział Kostin.

Po osiągnięciu maksimum na poziomie 2,400 w marcu, Goldman oczekuje, że S&P do końca roku 2017 będzie wynosić około 2,300.

Kostin podkreśla, że nie spodziewa się, iż Trump odniesie sukces w pewnych reformach podatkowych, które powinny przynieść korzyści firmom, które płacą najwyższe efektywne stawki podatku. W raporcie z grudniowych badań Goldman wymieniło Carmax Inc. KMX, Monster Beverage Corp. MNST, Hess Corp. HES i Charles Schwab Corp. SCHW jako firmy, które prawdopodobnie na tym skorzystają.

Źródło: http://www.marketwatch.com/story/why-goldman-sees-only-90-good-days-for-us-stocks-in-2017-2017-01-10

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Drukuj

Powiązane artykuły

Więcej z tej kategorii

tomasz rozmus

Tomasz Rozmus

Bądź na bieżąco!
Subskrybuje nas ponad 24 tys. osób

Dołącz do nas i buduj z nami swoje doświadczenie

SZKOLENIE PRICE ACTION o wartości 2997 zł
Teraz ZA DARMO!